Wednesday, April 04, 2007

aitäh paberi eest

e-riik on tore asi, aga kusagil on tehtud uuringuid, mis teatasid, et pärast e-stumist suurenes kontoreis kuluva paberi hulk, sest kõik printisid asju välja, et neid siis mõnus lugeda oleks.

ja no ausõna, peabki printima!

mulle meenus, et ma pidin ülikoolipäevil ühe inglisekeelse luuletuse kirjutama. inglise keele õppejõud oli veel kõvem kivi kui mina ja meil seda jahvatamist ikka jagus. aga luuletus tuli super-timm. lappasin oma koolipaberid läbi, aga ei leidnud - seda ma pole omal ajal välja printinud. loomulikult pole seda ka arvutis - see jäi üle-üle-üle-eelmise arvuti eelviimasele kõvakettale, mis kas läks katki, sõid viirused ta ära või viidi pandimajja. vahet pole, aga nii need asjad kaovad. no nagu arturi ja brõnni pildid läksid mu läppari sees murdvärdjatega ilma peale kõndima.

aga luuletust otsides leidsin terve hulga vahvaid inglisekeelseid kirjandeid, seiklusjutte, reisikirju ja muid memuaare. kirjutatud kurat teab miks - kas inglise keele õppejõu uudishimu rahuldamiseks, ühe inglisekeelse loomingulise aine tarvis või viimase raames välja antud ajalehe 'wazzup' veergudele. seda jagati vist tartu kõrtsides ja seal oli pikk jutustus sellest, kuidas me evaga rootsi laeval lontusid ja rootsi türklasi ............. (leia ise verb, mina ei leidnud.) ma olin unustanud, et ma selliseid asju kirjutanudki olin, rääkimata lootusest nendega veel kunagi kohtuda.

et siis tänane mõttetera: prindi toredad asjad siiski välja, mis sest et meil on e-ajastu.


PS irooniline, et ma labeldan selle mõtte itinippide alla, mis?

2 comments:

kalor said...

"varunda" on see sõna. ise tahad veel öko olla.

j öö said...

e-värgi pluss on võimalus välja printida ainult toredad asjad, paberile panna ainult õnnestunud fotod jne.

päris paberita ei pääse jah, sest digikoopiad kipuvad kaduma saama (mul on pooled asjad 'mingis vanas arvutis, vist), aga kokkuvõttes peaks ikka paberihulk kahanema. nii et ära veel loobu.