Wednesday, March 24, 2010

stereotüüp, ikka teie*

käisin kütet ostmas. meil on ju kaks kaminat. ja leidsin, et siinsamas sillamäel on "kodupood" ehk kopli kütteladu (mitte lasta end nimest eksitada), mis müüb puitbriketti.

no helistasin, et kas onu on seal. onu oli ülisõbralik, polnud seal, aga lubas helistada, kui läheb.
helistas.
läksin ka.
uurisin ja puurisin, kuidas erinevad tükid kaminas käituvad, ja otsustasime üheskoos, et ma proovin mõlemat sorti. minu jaoks avati tonnised pakendid, ühest võeti välja kümne- ja teisest 25-kilune kott. vastavalt siis ümmargust ja kandilist eksole.
teised onud vaatasid imelikult, aga see sõber muudkui rääkis mulle, mis vahe neil on ja millest neid tehakse ja et kaminas nad muudkui põlevad ja proovi siis jah mõlemad ära, siis tead, ja viitas samal ajal teistele et mine-mine ja tee siis see pakk lahti lihtsalt noh, kui ühtki avatud tonni parasjagu pole. teised siis tegidki. sõidutasid üksteist tõstukiga lae alla, et mu 25 kilu kätte saada, väga tore oli kõigil.
siis nad tõid need mulle kenasti autosse muidugi ka.
ja siis ma tänasin ja lubasin ära proovida ja tagasi tulla ja veel osta ja siis ei läinud auto käima. natuke muret see tegi, aga no kõne käbile ja mis seal ikka. meil just oli käivitumisega mingi nuss ja auto käis paranduses ja ma teadsin, et käbi olla kuskile koputanud ja siis käivitus, aga ma ei teadnud, kuhu. nüüd ta siis telefontsi õpetas ja ma pugesin peadpidi tagumise istme alla koputama. aga ikka ei käivitunud. aga onud muudkui piilusid uksest murelikult, mis ma seal pusin. just sõbralikult ja murelikult, mitte et "tra need rasedad on ikka lambad".
siis käbi juhendas edasi, et üks plaat tuleb seal tagumise istme all lahti kruvida. leidsin kruvika ja asusin kruvima ja käbi oli muudkui toru otsas. siis tuli juba sõber-onu abi pakkuma. ütlesin meelitatult, et näe mees telefonitsi aitab juba, ehk saan nüüd käima, aga aitäh.

pärast mõtlesin, et päris pädev olnuks vastuseks "mis viga, kas saab aidata?"-le vastuseks rehmata käega "ah, kütusepump nussib!"* vastavalt vanale eesti traditsioonile tuleb ikka raseduse kestel selline olukord leida ja vastav postitus teha.

No comments: