Tuesday, October 02, 2012

naistetöödnaistetööd...

ma olen ikka mõelnud vahel neile meestetöödele ja naistetöödele. ja no see liigitus on ikka päris haige. eile oli telekas ka mees, kes kurtis, et ei leia endale naist, a ilgelt tahaks. muu hulgas rääkis, et talle ikka üldse need naistetööd ei meeldi. et parema meelega teeks midagi muud. parema meelega niidaks õues muru.

mul on sulle üllatus, mati. ka naine niidaks parema meelega õues muru! naine koristab ainult selle pärast, et mees valib, milliseid töid ta teeb, ja naine teeb siis neid, mida on ka vaja teha, aga keegi teine ei tee. ja need ongi need naised tööd.

nagu ma tohutult naudiks koristamist. nõude pesemist. lõputut pesu restile sättimist ja restilt kappidesse lappamist. iga jumala päev uue tervisliku maitsva toidu välja mõtlemist. söögi tegemine on üks asi ja seda on mõnikord võimalik ka nautida. aga pere toitmine pole kokandushobi, vaid päevast päeva kaasas käiv kohustus. ja ükskõik kui hästi sa selle realiseerid, parim palk on "aitäh!" ja ikka pead homme otsast peale alustama! sama koristamise, pesupesu ja muude "naistetöödega".

mehed seevastu avavad õlle ja lähevad õue. näiteks muru niitma. kui naised köögis valmis saavad, kihutavad nad ka õue, sest värske õhk ja õlu meeldivad ju kõigile ja niita tahaks ka. aga kuna mehed on selle ajaga enam-vähem niidetud saanud, ei jää naisel muud üle kui võtta reha. kui mehed 10 minutit hiljem lõpetavad, suunduvad nad tuppa pikutama. naine riisub, sest muud pole teha ja õues tahaks ju ikka olla ja õlu on ka veel pooleli. aga mees muidugi arvab, et tema tegi ära raske meestetöö ja naine tegi neid asju, mis talle meeldivad st koristas pärast sööki köögi ja seejärel riisus muru. naistele ju nii meeldib riisuda!

üks mu sõbranna lennutas kord tuulelohet. rannas olid ka mingid lapsed, kellele see asi meeldinud ja nad palunud ka võimalust lennutada. sõbrannal olnud sõber ka kaasas. aga naislennutaja meeldis lastele rohkem. ja üks hetk oli üks laps õhanud: ma tahan, et mul oleks selline ema nagu sina! ja sõbranna pärast mulle rääkides ütles, et ei, ta ju tegelikult tahtis öelda, et ta tahab, et tal oleks selline isa nagu mina. sest et isad ju teevad selliseid asju, mitte emad.

mul on sulle üllatus, K! isad teevad neid asju ainult sellepärast, et emadel pole aega, sest emad teevad samal ajal kodus kõiki neid asju, mida isad ei tee. ja päris tihti juhtub väikeste laste kõrvalt ka seda (mitte ainult meie peres, õigemini mina isiklikult olen seda lausa teadlikult vältida üritanud), et ema saadab isa laupäeval lastega õue, et saaks ometi rahus koristada, sest kui see kamp jalus on, siis ei saa, aga abi neilt ka loota pole. aga kuna mina siin olen sellele nii palju mõelnud, siis ma üritan koristama sundida ka ülejäänud kampa ja karjun natuke nende peale, kes jalus on, ja kui maja puhas, lähme kõik koos õue. sest ka mina tahan olla lohet lennutav ema.

et see veel rohkem võimalik oleks, andke mulle nüüd teada toitudest, mis teevad ennast ise ja kiiresti (olles samas tervislikud nn päris toit, mitte poolfabrikaadid ega kiirtoit).

5 comments:

raudpats said...

mul ülemus just millaski rääkis, et kuskus pidi ennasti ise tegema - viskad kuuma vee peale ja varsti on valmis. Kas see ka tõsi on ei tea mitte...

herz said...

Minu selle suve hitt on see retsept:
http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/11408/Parmesani-suvik%C3%B5rvitsapirukas

herz said...

ja kogu su postitusega 100% nõus - näidake mulle naist, kes rõõmuga ainult koristaks ja vaaritaks! :)

Liis said...

kiiresti küll mitte aga täiesti ise teevad ennast minu meelest kõikvõimalikud ahjuhautised. a la hommikul mingi lihatükk koos mingite tükeldatud juurikate, tomatite, baklazaanide jne.ga potti, puljong ja paremal juhul pool pudelit veini peale ning madala kuumusega ahju. siis kunagi pärastlõunasel ajal ehk 3 -4 h hiljem võtad selle poti ahjust. vahepeal võib siis vastavalt valikule koristada või lastega pargis käia :-). hästi töötab ka variant saata mees lastega parki ja jääda ise koju "süüa tegema" ning võita endale ca 2h rahu ja vaikust. kuna hiljem on toit ette näidata, siis keegi ei kahtlusta ka, et sa seda kahte tundi köögis ei rabanud.

tölpa said...

ja köik need autod ja mootorrattad on ise koguaeg tangitud ja töökorras . ma teeks üks kord hea meelega selle tiili... mees teeb süüa ja naine teeb autol pidurid korda.