Monday, August 17, 2015

millega ma kaheks nädalaks metsa kolisin

generaalplaan: 12 päeva, 500 km, kaks jalgratast, kaks tüdrukut, eesti juuli.

26,4 kilo kola - osa toitu selle hulgas, vesi tuleb lisaks. kirves on rattaraami juures ja arvestub seega sõiduki, mitte kandami massi hulka. ma pole varem sellist reastamist teinud, aga päris kasulik mäng: iga asja juures mõtlesin, mida ma blogis selle selgituseks või õigustuseks kirjutan, ja kui midagi pähe ei tulnud, jätsin asja kõrvale. ja noh, viimasel hetkel toppisin ikkagi salaja kotti, aga õnneks neid ei olnudki palju ja ühte läks isegi vaja. aga põhjendada suutsin need:


1. tossud. need lähevad veekindlasse kotti ja jäävad eksklusiivselt kandmiseks õhtuti laagris ja kuiva ilmaga. sest nad kuivavad liiga kaua selleks, et lubada neil märjaks saada.
2. Keen'id. neopreenist sisuga matkasandaalid, kes ei tea. kõige mugavam suvejalats üldse. tänu neopreenile on jalas soe ka märjana ja sisu kuivab kiiresti. kui tõesti külm või vihmane on, läheb selle alla kootud villane sokk, mis on samuti soe ka märjana. (Keen, Matkasport)
3. paar buffi. vaja läks ühte, aga no kui märjaks saab või midagi, on ikka hea, kui teine on veel. pärast matka sain endale meriinovillase buffi ja nüüd võin vist kõik teised lastele annetada.
4. päikseprillid. ma ei saa ilma elada.
5. tassi mõõdus termos. sellest on aastaga saanud üks mu lemmik-matkatarbeid. 330 ml ja korraliku keeratava kaanega. ehk sellega saab teha tassitäie teed kaasa ja visata kotti, et juua siis, kui kena pausikoht kutsub istuma ja nautima. sinna saab ka juulimatkal kallata poekülmikust toodud piima, mis on külm veel järgmisel hommikul, ning see mõõt on täpselt paras ühe tüdruku tee jaoks või kahe tüdruku pudrupiima jaoks. (Lifeventure, Trekker)
6. potike. see keedab. tavaline üleni metallist kaheliitrine pott mu köögist, mida saab panna ka lõkkele. algul hoidsin kotis, pärast esimest lõkkesööki juba koorma peal, sest oli tahmane. ei, potti pole matkal mõtet iga söögikorra järel tahmast puhtaks küürida, sest sa teed selle ju kohe uuesti tahmaseks ja sa tahad matkal muul moel vaba aega veeta kui potti väljastpoolt süütust tahmast säravaks küürides.
7. pussnuga. no ikka läheb vaja ju.
8. taskulamp, mida saab ka lenksule kinnitada. pimedas me ei sõitnud ja tegelt piisas ka muidu pealampidest. jätan selle talvematkade varustusse, suvel ülearune kaal.
9. vetsupaber. las ta olla.
10. matkapüksid. mina vajan taskuid. kiiresti kuivavad. vastupidavad. sääse- ja nõgesekindlad. Fjällraven, Matkasport.
11-12. kaks särki sõitmiseks. kerged, hingavad, kiirestikuivavad. tegelt oli mul kolm kaasas, aga kui üks oli seljas, käis teine pesus ja kuivas sõidu ajal rattal, nii et kolme pold vaja.
13. ikka hingav ja kerge, aga mingi mõnusamast materjalist särk õhtuseks laagrieluks, kui päevatöö maha pestud. poole matka ajal hakkasin seda ka padjapüürina kasutama, sest ilma vajus sulejopp ikka väga laiali pea all.
14. natuke nagu meriinovillane pika varrukaga õhuke särk. eriti ei kasutanud.
15. päriselt meriinovillane pika varrukaga õhuke särk. käis seljas sõidu ajal, kui jahe oli. hoiab sooja ka märjana, nagu meriinol kombeks. (kümne kraadiga raages vihmas jäi ta siiski lahjaks.)
16. kerge hingav sünteetiline pika varrukaga särk. käis seljas küll, külma ilmaga meriino ja vihmajope vahel.
17. kiiver. jalgsimatkale ei võtaks.
18. tabletid. peavalule, kõhule, põiele.
19. matkarätik ja ujumisriided. ma nii kujutasin ette. tegelikult said need riided korra märjaks küll, kui pärast bikiinisõidupäeva neid pesin, aga ujumiseks polnud üldse mingeid riideid tarvis. meil on elu keset metsa! aga tähelepanu, selle bikiinisõiduga lõhkusime oma tagumikud ebardlikult villi, liiga paksud palistused kõige strateegilisemal kohal sadula ja tagumiku vahel!
20. istumisalus. kerge, alati soe ja kuiv. transportisime neid pakiraami ja veekindla koti vahemehena, nii et lisaks istumisel tagumiku hoidmisele ei lasknud ta metallraamil hõõruda katki õhukest veekindlat kotti.
21. vinnutatud vorst. pahaks ei lähe, jõudu annab.
22. õngeritv vajaliku varustusega, et laagris toimetamise ajaks ja ööseks tonka sisse visata. mõned korrad tegime ka, aga kaladele unustasime öelda, et nad võiks nüüd tulla.
23. sõidukindad. olid kogu aeg käes. kiiver, kindad ja Keenid jäid isegi siis, kui mitte midagi muud sõidu ajal seljas ei olnud.
24. isetäituv madrats.
25. magamiskott.
26. sulejopp. käis õhtuti seljas ja öösiti pea all.
27. magamiskostüüm: pikk villane pesu ja villased sokid. läksid selga õhtuti pärast päevatöö maha pesemist ja no küll oli mõnus! mõnel ööl oli palav, mõnel mitte.
28. spordi-rinnahoidla. seda oli ainult üks ja tegelt tahaks seda ka mõnipäev pesta, nii et teine võiks veel olla.
29. maika. sest ilma maikata on kurb maailm!
30. õhuke puuvillane selline top, mis katab õlad ja rinnad, kõht-selg jäävad paljaks. tuli kaasa puhuks, kui ilm on palav, aga turi enam päikest ei kannata, aga tegelt olin ma ammu neegriks päevitunud ja enam valusaks ei põlenud, nii et jäi kasutamata. aga selles olukorras siiski väga hea abimees.
31. matkatee kaart. ärge naerge midagi, et enesestmõistetav! kohtasime kaitseväes käinud poistega, kel oli plaanis viie päevaga kirikumäelt põlvasse kõndida ja nemad oskavat väga hästi kompassi kasutada ja lisaks sellele olevat neil google mapsist välja prinditud kaardid, millel, kui väga hoolega vaadata, on isegi väiksed teed näha! kui näitasime, et keegi rmk on kirjastanud rajakirjelduse ja kaardid, siis nad täitsa imestasid kohe, aga ei pidanud vajalikuks endale võtta, ehkki meil oli üks üle.
32. snickers. no et tuju pahaks ei läheks. temaga koos oli veel avariitoitu pähklite, vinnutatud liha ja müslibatoonide kujul.
33. kondoomid. las nad olla.
34. ma ei tea, kuidas kirjakeel vaatab sõnale 'espandrikumm' aga no sellega kinnitasin koorma. algul tundus, et kahest kummist palju parem on tsiklivarustusest võetud kiivrivõrk, hoiab paremini, ja ma muudkui kirusin. aga kui olin kuus päeva sõitnud kahe kummiga ja pidin siis võrgu peale üle minema, olin kahe kummiga kõige kinnitamises nii profiks saanud, et olin hoopis võrguga hädas. ehk siis paki millega tahad, peasi et hästi.
35. natuke nööri ja natuke pesulõkse ja natuke kumme. no selline tööriistakasti moodi kotike.
36. telk.
37. alukad. kaks paari, piisav hulk, aga ainsad asjad kogu varustusest, mis puuvillased, ja kuivasid ikka pööraselt kaua. tellisin meriinobokserid ära.
38. sokid. kahed meriinosed matkasokid, ühed bambusest õhukesed. need jäid küll kasutamata - kui on külm, läheb villane, kui ei ole, pole ju üldse sokki vaja.
39. veekindel kott toiduga.
40. matkapäevik ja harilik pliiats. kogu aeg kasutuses, pool märkmikku sai täis: šoplistid, rongiajad, muljed, laulusõnad, unistused, seiklused ja matkatarkused.
41. soe meriinovillane pusa. lemmik-matkatarve number kaks. (Aklima, Matkasport)
42-44. vihmakomplekt: kootud villasokid sandaalide sisse, veekindlad püksid ja nende alla meriinovillased püksid, kui peaks lekkima või külm hakkama, vihmajopp, imeõhukesed meriinovillased kindad. kõiki läks vaja, ehkki pükse veits teisiti kui algul plaanitud.

tegelt oli veel pealamp ja taskunuga ja telefon ja akupank ja rahakotike ja varulohv ja nipet-näpet veel, kaheliitrine pehme veepudel ja liitrine rattapudel ja tulehakatuskomplekt ja plaastriosakond jne. ja p kotis oli ühine pliit ja natuke tööriistu (või noh, võti number 15 ja nipukad), nii et see siin on lihtsalt isiklik varustus, mitte päris kogumatkalugu.

kogu see rivi sõidumõudis ka:


1. kott. igapidi veekindel. kas ka ujub, ei proovinud. vaude, matkasport.
2. veekindel kott madratsiga.
3. õng.
4. telk. veekindlas kotis.
5. lenksukott. nagu ridikül, kõik pudipadi on seal.
6. kirves. selleta ma metsa ei lähe.
7. peegel. just enne matka hankisin ja no küll on hea sõita, kui näed, mis taga toimub!
8. taskulamp. lenksule pold mõtet installida, korv jäänuks ette, aga korvi külge istus sama hästi.
9. korv. polüfunktsionaalne matkatarve! pesurest. selliste õrnade asjade transportimise koht, mida kotti ei pressi (selline kaup on britakook, kui te juba küsisite. või maasikad teeäärsest letist.). külmkapp, kui tõstad korvi jõkke - kivi ankruks ja jogurt korvi. kalapuur sealsamas jões, kui saad saagi kätte ja tahad teda mõnda aega elus hoida. kui paned korvi kilekoti, saad seda kasutada ka vee ämbrina lõkke ääres puhuks, kui keegi patsutab hõõguvaid süsi ja tahab pärast seda käe külmaveeämbrisse pista.

No comments: