Saturday, November 25, 2006

a ja jebu štoli?

meie majas on stv. nemad olevat nii kaval firma, et saavat kohe aru, kui keegi pilti varastab, ja nii olnud me endisel ühistu esimehel kord tema hoolikalt varastatud pilt telekast läinud. kui ta siis kalidori asja uurima läks, leidis jalamatilt armsa hunniku juppideks lõigatud kaablit.

aga mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida.

kui meil kord pilt ära läks, kutsusime tehniku kohale. tuli üks patsiga tont ja rääkis tugeva vene aktsenti imelikku juttu "kuuri mjaussist", kes võib olla kaabli läbi närinud.

aga ka sellest ei tahtnud ma rääkida.

tahtsin rääkida hoopis sellest, mida nad arvetele kirjutavad. saaja reale siis.
sellest, et ü asemel on nimes u, võib veel kuidagi aru saada, ehkki tänapäeva tehnika peaks juba üldiselt lubama täpitähti ka kasutada. aga noh, venelaste asi, raske uskuda ju, et u peal võiks täpid käia.

põnevam on, et meie maja prk Ernesaks saab arveid kellegi Erne Saksa nimele.

ja eriti palju elevust võib ses venkude putiigis tekitada Edmundist saanud Ebumund.

3 comments:

Anonymous said...

Venkud venkudeks. Kui ise ei oska eestikeelset teksti kirjutada ja teismelise kombel isegi suuri tähti ei tunnista, siis on natuke kahtlane venelaste u ja ü kallal norida, kas pole?

Anonymous said...

no jättes teemast eemale selle, kelle firma jne on siiski hunnik vahet selles kas tegu on arvega mis on ametlik dokument või on tegemist eraisiku veebipäevikuga kus on kõikidel vaba voli kasvõi tagurpidi kirjutada.

kalor said...

praegune ühistu esimees varastab ka juba aasta otsa! kuigi me kutsume seda bartertehinguks vist sinuga...

mingeid anomaaliaid on veel meie maja arvetel, ebumund siiski parim. uburger.